Dorzuć się do puszki WOŚP

Dokładnie rok temu odszedł nasz wspaniały Kolega, Marek Borkowski. Wspomnienie.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 31 października 2021    11:03

Marek Borkowski urodził się w 1947 w Warszawie. Dzieciństwo i młodość przeżył w Czarnej Strudze. Mocno, rodzinnie związany z Markami. Pasjonat dziejów Marek, kontynuator tradycji, zwolennik „dawności”. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i wyższy rangą emerytowany oficer Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Był ekspertem w zakresie budownictwa, kolekcjonerem narzędzi stolarskich i budowlanych. Członek, założyciel i działacz Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga.

Był autorem wielu artykułów o tematyce historycznej poświęconych Markom i Jego ukochanej Strudze, publikowanych m.in.:. na łamach II tomu Rocznika Mareckiego np.  Komin, studium nad genezą i wykonaniem komina przędzalni Braci Briggsów, Struga, Skruda, trumna i firanki. Tajemnice śmierci i pogrzebu gen. Wernera Freiherra von Fritscha. Także: Gmina Nieporęt w latach 1918 -2018, gdzie opublikował artykuł pt.:  Wietka.

Więcej informacji i wspomnień kliknij TUTAJ

Załączniki:

164marek 2.jpg

Galeria

zdjecie: 129996
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 9
fot. 10
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 17
fot. 18
fot. 20
fot. 29
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry