Podsumowanie trzeciego roku w radzie miasta

Paweł Pniewski BlogPawłaPniewskiego RadaMiastaMarki UMMarki MOK

 2 listopada 2021    18:17

Niebawem upłynie trzeci rok odkąd rada miasta rozpoczęła swoje pracy w bieżącej kadencji samorządu terytorialnego. Jak co roku czuję się zobowiązany do przedstawienia sprawozdania ze swojej działalności jako radny.

W trzecim roku swojego funkcjonowania rada miasta zbierała się na 12. sesjach podejmując 139 uchwał. Po zawirowaniach związanych z wprowadzeniem stanu epidemii, wreszcie w czerwcu udało nam się powrócić na salę obrad, by pracować w standardowym trybie twarzą w twarz. W urzędzie miasta w godny sposób uhonorowaliśmy osoby, które decyzją radnych otrzymały dotychczas tytuły honorowego obywatela oraz zasłużonego dla miasta Marki tworząc galerię zdjęć z Ich wizerunkami.

 Swoje dyżury odbywałem głównie w formie telefonicznej. Mój telefon podany był na stronie internetowej urzędu, aby każdy mieszkaniec miał ze mną kontakt i mógł porozmawiać na wybrany temat lub umówić się na spotkanie w ratuszu. Prowadzę również swój blog, pozostając wciąż jedynym mareckim radnym korzystającym z tej formy komunikacji.

Wśród najistotniejszych spraw, w których interweniowałem w trzecim roku kadencji były m.in.: budowa placu zabaw na terenie Orlika przy Szkole Podstawowej Nr 1, zaprojektowanie i budowa brakujące fragmentu chodnika w ul. Bandurskiego, upamiętnienie mieszkańców gminy Marki zamordowanych w Niemieckim Obozie Zagłady w Treblince w czasie II wojny światowej, zwiększenie ochrony akustycznej terenów znajdujących się wzdłuż obwodnicy Marek, czy też rewitalizacja otoczenia Pomnika Żołnierzy AK w Strudze.

Niezwykle cieszą inwestycje zrealizowane oraz te przygotowywane do realizacji w moim okręgu wyborczym. Pod koniec ubiegłego roku asfalt zyskała ulica Skowronia. Lada dzień wykonane zostaną prace budowlane na ulicy Jasińskiego. Obie te inwestycje zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ulica Orla wzbogaciła się o nowe oświetlenie. Z kolei w ulicy Budowlanej Wodociąg Marecki przy wsparciu funduszy unijnych buduje kanalizację sanitarną. W tematach drogowych warto również wspomnieć o aktualnie przygotowywanych projektach budowy Wilczej i Jagiełły oraz o projekcie przebudowy ulic: Jana Pawła II, Dobrej, kard. Wyszyńskiego i ks. Popiełuszki, jak również o chodniku na ul. Bandurskiego od Biedronki do al. Piłsudskiego. Ponadto wczoraj burmistrz Jacek Orych ogłosił długo wyczekiwany przetarg w formule PPP na budowę kluczowych dla miasta arterii. Wśród ulic, które czekają na wykonawcę znalazły się również ulice z mojego okręgu wyborczego: Lisa-Kuli i Mickiewicza.

Jako mieszkańcy odnieśliśmy duży sukces podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Projekt modernizacji przejść dla pieszych na ulicy Legionowej (będącej drogą wojewódzką), który przygotowałem wspólnie z radnymi: Urszulą Paszkiewicz, Andrzejem Nadolskim i Przemysławem Lisem okazał się zwycięski, a obecnie trwa projektowanie 4 doświetlonych bezpiecznych przejść dla pieszych. W temacie przejść dla pieszych wspomnę jeszcze o nowej zebrze, która na mój wniosek powstała na ulicy Wspólnej przy stadionie Marcovii oraz o doświetleniu (również na mój wniosek) przejścia dla pieszych na drodze powiatowej przy CAF3 na ulicy Fabrycznej.  

Jednak inwestycje nie ograniczają się jedynie do kwestii drogowych. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II zyskali tego lata nową nawierzchnię na dwóch boiskach szkolnych. Wyremontowano kolejną zabytkową kamienicę osiedla Briggsów, a niedawno dotarła do nas świetna informacja o pozyskaniu środków rządowych w ramach Polskiego Ładu na rewitalizację pozostałych kamienic, co było jednym z elementów mojego programu wyborczego sprzed trzech lat.

Dużo swojej atencji poświęcałem również sprawom kultury, a to za sprawą realizacji kilku bardzo ciekawych przedsięwzięć, do których zostałem zaproszony przez Marecki Ośrodek Kultury. Gotowanie na ekranie w ramach programu Dzień Dobry MOK przyniosło mi naprawdę wiele frajdy. Nie mogę też nie wspomnieć o przedstawieniu Balladyna w reżyserii Jerzego Łazewskiego, w którym mam przyjemność występować wspólnie z cudownymi osobowościami, które znalazły się w obsadzie. Miłym akcentem była także realizacja po raz kolejny Akademii Dyzia Marzyciela. W sferze kultury bardzo ważnym wydarzeniem dla mnie była także premiera filmu dokumentalnego „Pamiętajcie!” o tematyce wojennej z udziałem honorowych obywateli miasta Marki: majora Jerzego Zybera oraz kapitana Michała Babiucha.

Na koniec tego podsumowania składam gorące podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym już kolejny rok udaje mi się zmieniać Marki (wierzę, że na lepsze). Poniżej załączam linki do podsumowania z dwóch poprzednich lat bieżącej kadencji:

Galeria

zdjecie: 130001
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry