Dotacja dla mareckich strażaków

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 16 listopada 2021    11:27

Samorząd województwa mazowieckiego przekazał 80 tys. zł na zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego

Z urzędu marszałkowskiego płyną dobre wieści dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Otrzymają oni od samorządu naszego województwa 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.

Bezpieczeństwo strażaków i naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze - deklaruje Anna Brzezińska, przewodnicząca sejmikowej komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu. 

Umowę w sprawie dotacji podpisali dziś (16 listopada) burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk.

Również nasze miasto udzieli strażakom wsparcia – wysokości 20 tys. zł.

Nasi strażacy co roku uczestniczą w około 300 interwencjach rocznie. Cieszymy się, że kolejny raz możemy im pomóc w zakupie niezbędnego sprzętu – mówi burmistrz Jacek Orych.

W celu zwiększenia skuteczności naszych działań planujemy zakup samochodu na podwoziu typu pick-up z niezbędnym wyposażeniem. Pojazd będzie przeznaczony do transportu osób i sprzętu do usuwania skutków intensywnych opadów deszczu i porywistego wiatru, a także działań Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej prowadzonych na obszarze całego województwa – czytamy w informacji na profilu FB naszych strażaków.

Żeby sfinansować całość zakupu strażacy prowadzą zbiórkę (LINK). Do jej końca zostało jeszcze 45 dni. Strażacy chcą zebrać kwotę 40 tys. zł. 

Galeria

zdjecie: 130026
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry