Młoda bohaterka wyróżniona

Emilia Wrzosek UMMarki

 17 listopada 2021    14:55

Burmistrz Jacek Orych zaprosił niezwykłą młodą osobę – Wiktorię Weredę, która swoją bohaterską, dorosłą  i godną naśladowania postawą pokazała, że zawsze należy zachować się empatycznie i z troską o drugiego człowieka. Wiktoria była uczestniczką przykrej sytuacji, jaka dotknęła nieznaną jej osobę. Gdyby nie jej natychmiastowa reakcja i pomoc ta osoba nie cieszyłaby się już pełnym zdrowiem, a nawet życiem. Gdy tylko zauważyła, że ktoś potrzebuje pomocy podjęła akcję reanimacyjną i zawiadomiła odpowiednie służby. Jej błyskawiczna reakcja, opanowanie i zimna krew zasługują na najwyższe słowa uznania.

Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach – prezes Marcin Brzeziński i wice prezes, opiekun Młodzieżowej Drużyny OSP - Sebastian Sut przekazali na ręce Wiktorii pamiątkowy dyplom oraz brązową odznakę Młodzieżowej Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Cieszy nas fakt, że nasza praca nie idzie na marne, że udaje się zaszczepić właściwe postawy w młodych ludziach, Będziemy nadal kontynuować nasze szkolenia i działania z zakresu nauki pierwszej pomocy. – podkreślał prezes Marcin Brzeziński.

Na zakończenie spotkania upominek i dyplom gratulacyjny wręczył Wiktorii burmistrz. Dziękując za bezinteresowną pomoc gratulował  wzorowej i godnej naśladowania postawy.

Podkreślić w tym miejscu warto fakt, że w mareckich szkołach i przedszkolach publicznych prowadzony jest Program Polityki Zdrowotnej „Szpital Ratownika Cegiełki”. Podczas zajęć dzieci w wieku od 3 do 10 lat uczą się jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś  potrzebuje pomocy, uczą się resuscytacji i innych niezbędnych umiejętności, które mogą komuś uratować zdrowie i życie.

Zachowanie Wiktorii pokazuje jak ważne są szkolenia, jak istotne ćwiczenia i obycie w sytuacji kryzysowej. Zapewniam, że program, który realizujemy od czterech lat będzie nadal kontynuowany. Chcemy inwestować w młode pokolenie mieszkańców, bo to oni są naszą przyszłością – podsumowuje burmistrz Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 130030
zdjecie

Emilia Wrzosek

Emilia Wrzosek
UM Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry