Konferencja "Depresja u dzieci i młodzieży" - zachęcam do udziału.

START:    1 grudnia 2021    10:00 Zespół Szkół Ekonomicznych w Wołominie, ul. Armii Krajowej 38

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 17 listopada 2021    16:04

Depresja u dzieci i młodzieży to temat najbliższej konferencji organizowanej przez Powiat Wołomiński oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tłuszczu Jak wiemy problem ten narasta każdego roku, a ostatni czas związany z pandemią, zdalną nauką, izolacją – dodatkowo spotęgował i tak ciężką już sytuację. Zdaniem wielu specjalistów psychiatria dzieci i młodzieży w kraju praktycznie nie działa, dlatego tak ważne są wszystkie działania tu – na poziomie samorządu. To właśnie tu, – szkoły, poradnie są pierwszymi, które mierzą się z problemami najmłodszych. W zeszłej kadencji rozpoczęliśmy działania związane z przemocą w sieci oraz uzależnieniem od gier komputerowych, które mają niebywale duży i negatywny wpływ na stan psychiczny dzieci i młodzieży. Często rodzice nie zdają sobie sprawy z problemu, bagatelizując pierwsze symptomy, które narastając bez reakcji doprowadzają do późniejszych nieszczęść. Tak, ta konferencja skierowana jest tak naprawdę do wszystkich – rodziców, pedagogów, przedstawicieli organu prowadzącego placówki oświatowe… Bardzo cieszę na wszelkie działania, które w mniejszym lub większym stopniu mogą wpłynąć na niezmiernie trudną dziś sytuację. Z tego miejsca gorąco zachęcam do udziału w tej bardzo ważnej konferencji.

Galeria

zdjecie: 130032
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry