Generalnie jest OK? Będzie bardziej OK! Czyli bezpieczeństwo osób pieszych na ul. Sportowej.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 17 listopada 2021    16:08

Otrzymałem właśnie odpowiedź Burmistrza #MiastoMarki na złożone przeze mnie pismo w sprawie poprawy bezpieczeństwa osób pieszych na ul. Sportowej. W swoim wystąpieniu skupiłem się głównie na na przejściu na wysokości przedszkola, które moim daniem oraz zdaniem wielu Mieszkańców, rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki jest dziś niewystarczająco oznakowane (https://werelich.com/…/w-kwestii-poprawy…/) Z odpowiedzi dowiadujemy się, że ulica Sportowa jest w fazie projektowania, co przyniesie w przyszłości jej przebudowę, a to przełoży się na poprawę bezpieczeństwa – będzie bardziej OK! Czytamy również, że obecne przejście jest wybudowane i oznakowane zgodnie z przepisami – zgoda, choć w celu zapewnienia pieszym bezpieczeństwa znaki D-6 powinny być umieszczone maksymalnie do 0,5 metra od krawędzi przejścia, co w tym przypadku nie ma miejsca. Poza tym jadąc od strony ulicy Lisa-Kuli znak zasłania stojący przed nim słup – jest OK?Jest jeszcze kwestia zatrzymujących się samochodów i zwrócenie na to uwagi Policji, o czym również czytamy w odpowiedzi – ten fragment pisma pomijam, ponieważ jest to raczej pewna reguła w odpowiedziach na pisma, dotyczących parkowania pojazdów. Podsumowując, po przeczytaniu odpowiedzi na złożone pismo – jest OK? Będzie bardziej OK! Może uda się chociażby odmalować oznakowanie poziome na wspomnianym przejściu, to będzie zawsze na plus.Pozostaje zatem kolejny raz zaapelować do Mieszkańców, którzy korzystają z punktów handlowych, przy ul. Sportowej – parkujcie samochody po drugiej strony jezdni (parking) – oszczędzicie lusterka, a przy okazji Wasze pojazdy nie zasłonią i tak średnio widocznego przejścia dla pieszych, z którego w dużej mierze korzystają najmłodsi.

Galeria

zdjecie: 130034
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry