Będzie ogólnodostępny parking, ale... nie wiadomo dokładnie kiedy?

Tomasz Paciorek RadaMiastaMarki UMMarki

 23 listopada 2021    15:08

Brak miejsc parkingowych przy skrzyżowaniu al. Marsz. J. Piłsudskiego i ul. Kościuszki w Markach przysparza od wielu lat kłopot mieszkańcom, ale i łamie głowy samorządowcom. Co tu zrobić, aby parkujących w tym miejscu samochodów było mniej?

18 października 2021 r. skierowałem do Burmistrza miasta p. Jacka Orcha pismo z propozycją pobudowania tymczasowego parkingu przy al. Marsz J. Piłsudskiego 41 - na terenie po dawnej przychodni zdrowia. Pismo w tej sprawie tutaj

Z uzyskanej w dniu 22 listopada 2021 r. odpowiedzi wynika, że obecnie prowadzone są przez firmę Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o. o. prace projektowe dotyczące rozbudowy al. Marsz. J. Piłsudskiego, zaś program Funkcjonalno-Użytkowy przewiduje zagospodarowanie tej działki pod ogólnodostępny parking. W związku z powyższym, gmina nie ma w planach inwestycji w tym miejscu.

Zakończenie prac planistycznych przewiduje się na połowę listopada 2022 r.

Kiedy zostanie wybudowany parking tego nie wiadomo.

Miejmy nadzieję, że wkrótce po zakończeniu prac projektowych. Wtedy być może udręka z licznie parkującymi tam pojazdami skończy się na dobre.

 

Załączniki:

0001.jpg

Galeria

zdjecie: 130044
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 6
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry