Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)

Ada Gajek UMMarki

 25 listopada 2021    15:44

Złóż deklarację.

Zgodnie z zapisami ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, od 1 lipca 2021 roku została uruchomiona, przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB).

Od tej daty, wszyscy właściciele nieruchomości mają obowiązek zgłosić rodzaj urządzenia wykorzystywanego do ogrzewania domu/lokalu mieszkalnego, ogrzewania wody itp.

Zachęcamy do składania deklaracji za pomocą portalu ZONE.

Część deklaracji wpływa również pisemnie, aby uniknąć błędów w ich wypełnianiu zachęcamy za zapoznania się z przykładowymi wypełnionymi egzemplarzami:

DEKLARACJA A

(dla budynków i lokali mieszkalnych)

DEKLARACJA B

(dla budynków i lokali niemieszkalnych)

Formularze czyste, do wypełnienia i złożenia w Urzędzie Miasta Marki:

DEKLARACJA A

DEKLARACJA B

Na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego znajduje się kompendium wiedzy dot. CEEB.

WAŻNE! Składanie deklaracji rozpoczęło się 1 lipca 2021 r. od tego dnia właściciel/zarządca budynku, który już istnieje ma 12 miesięcy na złożenie deklaracji. Natomiast w przypadku nowego budynku, w którym zostało uruchomione źródło ciepła/spalania paliw – termin na złożenie deklaracji wynosi 14 dni.

Galeria

zdjecie: 130047
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry