Vademecum nowego mieszkańca

Ada Gajek UMMarki

 30 listopada 2021    08:34

Witajcie w Markach! Chętnie Wam pomożemy w aklimatyzacji. Zapraszamy do lektury naszej nowej, bezpłatnej publikacji.

Co roku do naszego miasta sprowadza się (oficjalnie) około tysiąca nowych mieszkańców. Są to osoby, które trafiają do nas z różnych części kraju. Często o naszym mieście wiedzą niewiele albo.. nic. Postanowiliśmy im pomóc w aklimatyzacji.

Po wydaniu w ubiegłym roku „Przewodnika dla seniorów” przygotowaliśmy vademecum nowego mieszkańca. To blisko 100-stronicowa publikacja, traktująca o najważniejszych aspektach życia w Markach. Nowi mieszkańcy przeczytają w nim m.in. o edukacji dzieci, komunikacji miejskiej, opiece medycznej czy możliwościach spędzania wolnego czasu. W przewodniku podajemy informacje o najważniejszych instytucjach działających na terenie miasta – przedszkolach, szkołach, urzędzie miasta, Ośrodku Pomocy Społecznej. Mareckim Ośrodku Kultury, CAF3, MCER czy Wodociągu Mareckim. Podpowiadamy również, które formalności załatwimy w powiecie. Na koniec dodajemy garść informacji o historii i najważniejszych mareckich zabytkach.

Chcemy, by była to użyteczna, narzędziowa publikacja, przyjazna w odbiorze dla czytelnika. Dlatego m.in. jest bogato ilustrowana zdjęciami najważniejszych miejsc w Markach.

Publikacja jest bezpłatna. Wersję książkową (do wyczerpania zapasu) otrzymują te osoby, które meldują się w naszym mieście (Wydział Spraw Obywatelskich). Wersja elektroniczna (PDF) jest dostępna w LINKU

Galeria

zdjecie: 130051
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry