Ekofilmowcy z Marek

Ada Gajek UMMarki

 30 listopada 2021    16:01

Wręczyliśmy nagrody w konkursie "Zrób dla Marek coś dobrego, nie pal w piecu byle czego!"

Dziś (30 listopada) mieliśmy okazję uczestniczyć w miłej uroczystości. W sali obrad rady miasta spotkaliśmy się z laureatami filmowego konkursu „Zrób dla Marek coś dobrego, nie pal w piecu byle czego”. Byli z nami: pan Andrzej (I miejsce), pan Arkadiusz (II miejsce) i pani Aneta (III miejsce). Cała trójka nakręciła filmy, których celem było kształtowanie postaw i popularyzowanie działań na rzecz lepszego powietrza w naszym mieście. Jacek Orych, burmistrz Marek, wręczył finalistom nagrody: hulajnogę elektryczną, oczyszczacz powietrza i czytnik e-booków.

Staramy się wspierać mieszkańców naszego miasta w finansowaniu wymiany starych kopciuchów na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Jesteśmy m.in. partnerami rządowego programu „Czyste Powietrze”. Równie ważna jest edukacja. Państwa filmy wpisują się w nurt tych działań – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranych. Zwycięski film niedługo zostanie opublikowany na stronie miasta oraz w naszych mediach społecznościowych.

Zadanie pn. Zrób dla Marek coś dobrego, nie pal w piecu byle czego! – kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca ochrony powietrza zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”.

Galeria

zdjecie: 130057
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry