Drogowy przetarg na Strudze

Ada Gajek UMMarki

 2 grudnia 2021    09:12

Rozpoczęliśmy poszukiwania firmy, która zmodernizuje ulice w sąsiedztwie szkoły przy Wczasowej.

W 2020 r. wybudowaliśmy alternatywny dojazd do Zespołu Szkół nr 2. Wykonaliśmy wówczas ul. Projektowaną oraz zmodernizowaliśmy ul. Turystyczną. Uzyskały one nową jezdnię, odwodnienie, chodnik i oświetlenie. Mieszkańcy mają teraz lepszy dojazd do szkoły, przedszkola, biblioteki czy boisk.

To był pierwszy krok. Czas na drugi. Dzisiaj w Biuletynie Informacji Publicznej ogłosiliśmy ostatni tegoroczny przetarg drogowy. Chcemy poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie szkoły poprzez przebudowę ulicy Wczasowej oraz Weneckiej (odcinek od Wczasowej do Projektowanej), które kiedyś stanowiły jedyny dojazd do strużańskiej placówki.

– Podstawowa wiadomość dla pieszych i kierowców jest taka – będzie bezpieczniej i szerzej – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Na oferty firm czekamy do 17 grudnia tego roku. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria: zaproponowana cena oraz okres gwarancji/rękojmi. Zwycięzca przetargu wybuduje kanalizację deszczową, ułoży nową nawierzchnię oraz chodniki o szerokości co najmniej 2 m. Na odcinku Weneckiej (do Projektowanej) nie będzie już problemu z wymijaniem samochodów. Miasto będzie starać się o dofinansowanie tej inwestycji z zewnętrznych źródeł. Roboty będą wykonywane w przyszłym roku.

Galeria

zdjecie: 130060
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry