Dorzuć się do puszki WOŚP

Problem z dostępnością do przystanku autobusowego FABRYCZNA 02.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 14 grudnia 2021    16:27

Problem z dostępnością m. in. osób niepełnosprawnych, osób starszych, czy rodziców z wózkami dziecięcymi do przystanku autobusowego Fabryczna 02.

W tej właśnie sprawie wystąpiłem wspólnie z radną #PowiatWołomiński Ewą Rosą oraz radnymi sejmiku Krzysztof Strzałkowski Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego do Marszałka #Mazowsze, ponieważ w chwili obecnej to #MZDW, czyli jednostka wojewódzka jest zarządcą głównej arterii naszego miasta.

Co należy zrobić?

Z całą pewnością wykonać dodatkowy zjazd/podjazd od strony ul. Braci Briggsów. Kuriozalnie wyglądają również parkujące pojazdy, gdzie kilkanaście metrów od peronu przystankowego mamy wolny teren wygrodzony słupkami, a przy samym peronie parkujące pojazdy. Wydaje się, że słupki powinny zamienić się miejscami, ale te kwestie pozostawiamy decyzji zarządcy drogi. Swego czasu podejmowałem działania, celem rozwiązania problemu dodatkowego zjazdu.

Otrzymałem wówczas odpowiedź (2017 r.) https://werelich.com/.../lepiej-pozno-niz-wcale-czyli.../

że po oddaniu #ObwodnicaMarki aleja Piłsudskiego zostanie przebudowana i dostosowana dla potrzeb m. in. osób niepełnosprawnych, co w sposób oczywisty rozwiązałoby problem przystanku autobusowego Fabryczna 02.

Z uwagi na to, że minęło od tego czasu cztery lata, a Mieszkańcy naszego miasta wielokrotnie prosili mnie o wsparcie w ww. sprawie - podjęliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami radnymi decyzję o interwencji na poziomie Urzędu Marszałkowskiego. Mam nadzieję, że teraz uda się rozwiązać problem, bo odpowiedź na zasadzie - będzie przebudowa - do mnie osobiście nie przemawia...

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #WspólnaSprawa

Galeria

zdjecie: 130078
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry