Dorzuć się do puszki WOŚP

Dobre wieści z poziomu #PowiatWołomiński.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 15 grudnia 2021    16:27

W szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat zostanie wdrożona aplikacja mobilna RESQL – system zapobiegania przemocy w szkole. Stosowny list intencyjny w tej sprawie został podpisany przez starostę wołomińskiego i przedstawiciela ww. firmy.

Czym jest RESQL?

Aplikacja RESQL stworzona została przez zespół naukowców z Uniwersytetu SWPS kierowany przez dr Małgorzatę Wójcik oraz dra Radosława Kaczana. Jednym z założeń projektu było przygotowanie narzędzia wspierającego rozwiązywanie problemów społecznych związanych z doświadczaniem przemocy rówieśniczej wśród dzieci i młodzieży. Dostępne statystyki wskazują na odsetek 57% uczniów w wieku 11-17 lat doznających przemocy fizycznej lub psychicznej ze strony rówieśników, a to wszystko wpływa bezpośrednio na depresję u dzieci i młodzieży. Osobiście bardzo się cieszę, że aplikacja nagrodzona w Specjalnej Edycji XIII Międzynarodowych Targów i Konkursu INTARG® 2020 Online – Innowacje Społeczne zafunkcjonuje w naszych powiatowych szkołach.

Dodatkowo Starostwo skierowało pismo do gmin powiatu z informacją o ww. systemie, ponieważ gminy takie jak Marki mogłyby również włączyć się w jego wdrożenie np. w mareckich szkołach podstawowych.

Galeria

zdjecie: 130086
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry