Dorzuć się do puszki WOŚP

Rocznik Marecki. Znakomity prezent pod choinkę.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 17 grudnia 2021    21:51

Szanowni Państwo!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Państwa poinformować o dodruku ROCZNIKÓW MARECKICH tom I i tom II.

ROCZNIK MARECKI. ZNAKOMITY PREZENT

Ze względu na wysoką jakość wydania (twarda oprawa, zszywane kredowe kartki, bogato ilustrowane artykuły o tematyce historycznej związanej z naszym miastem) Rocznik Marecki tom I i tom II od lat sprawdza się jako znakomity prezent pod choinkę oraz na inne okazje.

I tom Rocznika Mareckiego został wydany w 2013 r. i wielokrotnie wznawiany ze względu na swą ponadczasową zawartość. Na kartach publikacji znajdziecie Państwo m.in. informacje o funkcjonującym w latach 1940-1942 getcie w Pustelniku, historii Pomnika Żołnierzy 1920 r. o Powstaniu Styczniowym 1863 i działaniach wojsk powstańczych na terenie Marek i najbliższych okolic, niepublikowanych wcześniej dokumentach w tym akt zgonu Mikołaja Konstantego Ciurlionisa, mieszkańcach naszego miasta, którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla naszej społeczności i wiele innych ciekawych artykułów.

II tom Rocznika Mareckiego jest bogato ilustrowany w niepublikowane dotąd zdjęcia archiwalne oraz opisuje wybrane zagadnienia z historii naszego miasta, m.in.: dzieje ludwisarni A. Zwolińskiego i S. Czerniewicza w Markach – Pustelniku, pobyt wojsk niemieckich w Markach w okresie I wojny światowej, historię angielskiej rodziny Briggsów w Markach, I i II Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Marki-Monte Cassino, pogrzeb niemieckiego generała Wernera von Fritsch’a w Strudze i wiele, wiele innych.

Przedmowę do Rocznika, pod redakcją Zbigniewa Paciorka, napisał Senator RP prof. Jan Żaryn. Rocznik powstał dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga oraz finansowemu wsparciu mieszkańców Marek za co serdecznie dziękujemy.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani kupnem tej publikacji to zapraszam Państwa bardzo serdecznie do zakupu.

Poniżej miejsca dystrybucji.

1.           Księgarnia ZIK, która mieści się przy ul. M. Małachowskiego 1/6 w Markach vis a vis Lidla. Rocznik Marecki można zamówić w księgarni także przez Internet. Kliknij TUTAJ.

2.           Kiosk przy ul. Rejtana.

3.       Sklep Spożywczy Rejonowej Spółdzielni Handlowej w Markach, róg ul. Fabrycznej i al. Marsz. J. Piłsudskiego.

4.           Siedziba Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, ul. Ząbkowska 64. Tam też można, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym, zyskać dedykację redaktora naczelnego roczników – Zbigniewa Paciorka.

Aktualnym wydawcą Roczników Mareckich jest Robert Mielczarek, marecki przedsiębiorca, właściciel firmy R&M Micharelli.

 

Jednocześnie informujemy Państwa, że redaktorzy Roczników Mareckich pracują nad wydaniem III tomu, którego publikacja planowana jest na Wielkanoc 2022 r.

 

Galeria

zdjecie: 130087
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry