Ostatnie tegoroczne rozstrzygnięcie drogowe

Emilia Wrzosek UMMarki

 23 grudnia 2021    13:24

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac przy Koszalińskiej, Słupeckiej, Sadowej i Kołobrzeskiej. Niedawno rozpoczęły się prace przy modernizacji ulicy Kościelnej. Nieopodal tej inwestycji w 2022 r. rozpocznie się kolejna. W środę 22 grudnia podpisaliśmy umowę na przebudowę ulic: Koszalińskiej, Słupeckiej, Sadowej i Kołobrzeskiej. Przetarg na wykonanie tych dróg wygrała Grupa Martin z Łochowa. Wartość umowy opiewa na ponad 3,3 mln zł.

Cztery ulice, położone między Szkolną i Zieleniecką, zostaną odwodnione. Na Koszalińskiej powstaną chodnik i nowa nawierzchnia asfaltowa. Na Słupeckiej, Sadowej i Kołobrzeskiej zostaną wybudowane ciągi pieszo-jezdne z kostki brukowej. Dawne oświetlenie zostanie wymienione na LED-owe.

Możemy już robić pierwsze, drogowe podsumowania. W tym roku zakończyliśmy prace przy budowie ulic Jowisza-Marsa-Saturna. Realizowaliśmy też program budowy nakładek. Dzięki temu ułożyliśmy asfalt na Batalionów Chłopskich, Maratońskiej, Pałacowej, Jasińskiego, Szydłowieckiej, Żółkiewskiego oraz odcinkach: Skorupki, Billewiczów, Długiej i Hallera. Z uwagi na warunki pogodowe przenieśliśmy realizację nakładek przy Ceglanej, Jana Długosza, Podgórskiej i łączniku Szkolnej z Poznańską (między Szczecińską i Jana Kazimierza). Umowy z ich wykonawcami mamy już podpisane, prace będą realizowane na wiosnę przyszłego roku. Jesienią rozpoczęła się też realizacji ulicy Kościelnej - wylicza Paweł Pniewski, zastępca burmistrza Marek.

W tym roku ogłosiliśmy też największe postępowanie drogowe w historii miasta – na budowę i utrzymanie czterech arterii w formule PPP (Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowa, Lisa-Kuli, Graniczna, Mickiewicza). Czekamy na zgłoszenia potencjalnych partnerów. W toku jest również przetarg na poprawę dojazdu do Zespołu Szkół nr 2 - modernizację Wczasowej i odcinka Weneckiej.

Galeria

zdjecie: 130109
zdjecie

Emilia Wrzosek

Emilia Wrzosek
UM Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry