Czterech chętnych do "czteropaku"

Ada Gajek UMMarki

 27 grudnia 2021    12:22

Znane firmy chcą modernizować Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiową, Graniczną, Lisa-Kuli i Mickiewicza.

23 grudnia minął termin składania wniosków o udział w postępowaniu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego na budowę i utrzymanie czterech miejskich arterii: Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Granicznej, Lisa-Kuli i Mickiewicza (czyli tytułowego czteropaku). Mamy dobre wiadomości. Do mareckiego ratusza wpłynęły cztery wnioski o udział w tym drogowym przedsięwzięciu. Złożyły je:

  • Budimex, 
  • Strabag,
  • Konsorcjum firm: Mirbud i Kobylarnia,
  • Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Pierwsze półrocze 2022 r. będzie czasem badania i oceny wniosków, a następnie tzw. dialogu konkurencyjnego, poświęconego prawnym, finansowym i technicznym aspektom realizacji tej największej miejskiej inwestycji drogowej. Po ukończeniu tej części postępowania nastąpi zaproszenie do składania ofert, aby wyłonić partnera do tej inwestycji. Na realizację prac będzie mieć on dwa lata.

A będzie ich naprawdę dużo. We wszystkich ulicach zostanie wybudowana sieć kanalizacji deszczowej. Kierowcy otrzymają nową nawierzchnię, rowerzyści – drogi rowerowe, a piesi – chodniki. Na wszystkich ulicach zmodernizowane zostanie również oświetlenie na energooszczędne. W sumie dzięki realizacji tej inwestycji powstanie ponad 6,5 km nowych dróg – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 130114
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry