Ile za pogrzeb zmarłego, bezdomnego...?

Tomasz Paciorek

 27 grudnia 2021    14:09

ILE ZA POGRZEB ZMARŁEGO, BEZDOMNEGO...?

 

W listopadzie br. na jednej z komisji rady miasta Marki omawiano sprawę "sprawiania pogrzebu osobom zmarłym zamieszkałym lub przebywającym na terenie naszego miasta w przypadku braku podmiotów uprawnionych do dokonania pochówku".

Innymi słowy chodzi o osoby bezdomne lub takie, których tożsamość nie została po śmierci ustalona, a które zmarły na terenie naszego miasta i osoby takie nie mają najbliższej rodziny lub znajomych, którzy pochówek mogliby zapewnić.

Sprawa ta wywoła dyskusję wśród radnych, ale także pośród mieszkańców miasta. Stąd moja interpelacja w sprawie ilości takich pogrzebów oraz poniesionych kosztów przez Gminę w ostatnich 6 latach.

Załączniki:

09.jpg

Galeria

zdjecie: 130115
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry