Dorzuć się do puszki WOŚP

Nieco informacji na temat budynku dawnej Poczty, przy ul. Sportowej.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 29 grudnia 2021    16:13

Otrzymaliśmy odpowiedź na pismo, które złożyłem wspólnie z radną Ewą Rosą (https://werelich.com/2021/11/18/budynek-dawnej-poczty-przy-ul-sportowej-w-markach/), a które to dotyczy budynku dawnej poczty, przy ul. Sportowej w #MiastoMarki 

Już na etapie składania pisma wielu Mieszkańców naszego miasta była zaskoczona, że wspomniany budynek jest własnością miasta. W piśmie potwierdza się ta informacja, dokładanie z dniem 21 grudnia 2018 r. miasto stało się właścicielem tej nieruchomości. Nie znam argumentacji, która skłoniła miejskich radnych do p[odjęcia decyzji o zakupie, ale zapewne była na tyle istotna dla miasta, że taką właśnie decyzję podjęto. W piśmie czytamy, że miasto musi udostępniać budynek 24/h firmie Orange, która w dalszym ciągu posiada w nim swoje instalacje, a jakakolwiek przebudowa musiałaby uwzględniać potrzeby wspomnianej firmy. Na tę chwilę miasto nie planuje żadnych działań związanych z wspomnianym budynkiem.

Przyznam, że w odpowiedzi brakuje mi dwóch informacji - na jakich warunkach miasto nabyło nieruchomość i chyba tej ważniejszej - do kiedy miasto zobowiązane jest udostępniać budynek ww. firmie. Czytając odpowiedź nasuwa się pytanie - p[o co miasto ta nieruchomość, skoro nie może z niej korzystać, musi ponosić koszty jej utrzymania, a wszelkie przyszłe działania muszą być w konsultacji z firmą mającą we wnętrzach swoje instalacje. 

Zakładam więc, że zakup nieruchomości miał głębszy sens, pewnie opierający się o interes publiczny. Jedno jest pewne - prosiliśmy o zabezpieczenie budynku dla osób trzecich i zgodnie z odpowiedzią takie działania zostały podjęte. Dziękujemy.

#dlaMieszkańców #radnyWerelich

Galeria

zdjecie: 130119
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry