Unijne pieniądze wpłynęły do Marek

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 4 stycznia 2022    13:40

Tuż przed końcem roku otrzymaliśmy prawie 2,67 mln zł

W maju 2021 r burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk podpisali w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę, dzięki której nasze miasto uzyskało wsparcie z Unii Europejskiej. Chodzi o pokrycie części wydatków związanych z zagospodarowaniem wód opadowych i roztopowych, przede wszystkim z zakresu budowy kanalizacji deszczowej oraz modernizacji rowów melioracyjnych. 30 grudnia na konto mareckiego ratusza wpłynęły pierwsze pieniądze z tego tytułu. Otrzymaliśmy  2 669 512 zł i 70 gr z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

- Odzyskaliśmy część pieniędzy, które przeznaczyliśmy na takie inwestycje drogowe jak np. budowa ciągu Jowisza-Marsa-Saturna. Mam nadzieję, że uzyskamy kolejne dotacje dotyczące tego zakresu. Przed nami kolejne przedsięwzięcia, obejmujące budowę kanalizacji deszczowej. Z tego źródła sfinansujemy też nasz marecki plan adaptacji do zmian klimatu. Składam serdecznie podziękowania pracownikom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za współpracę przy rozliczaniu złożonych inwestycji kanalizacyjnych i melioracyjnych,  a także pracownikom oraz współpracownikom naszego ratusza, którzy postarali się o dofinansowanie i starają się o kolejne! Brawo Wy – dobra robota – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

 

Galeria

zdjecie: 130138
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry