Pierwsza umowa drogowa w Nowym Roku

Tadeusz Markiewicz ZS2 UMMarki

 5 stycznia 2022    15:17

Nowy Rok zaczynamy od przetargowego rozstrzygnięcia. W postępowaniu na modernizację ulicy Wczasowej oraz odcinka Weneckiej najlepszą ofertę złożyła firma Dowbud-C II. Zrealizuje ona prace za kwotę 1,5 mln zł i udzieli 72-miesiecznej gwarancji.

Wraz z nową inwestycję z całą pewnością poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 2. Wybudujemy nowe chodniki, poszerzymy Wenecką, ułożymy nawierzchnię asfaltową, zbudujemy kanalizację deszczową – informuje burmistrz Jacek Orych.

To kolejna realizacji drogowa w tym rejonie. W tej kadencji zakończyły się prace nad budową ulicy Projektowanej oraz modernizacja ulicy Turystycznej. Dzięki nim poprawił się dojazd do przedszkola, szkoły, boisk czy siłowni plenerowej.

Kontrakt z firmą Dowbud C - II to pierwsza umowa drogowa w tym roku. Inwestycji będzie dużo więcej. W 2022 r. planujemy m.in.:

  • przebudowę pierwszego fragmentu Alei Piłsudskiego (od granicy z gminą Radzymin do Legionowej);
  • kontynuację programu budowy nakładek asfaltowych plus dokończenie tych, na które już wybraliśmy wykonawców;
  • realizację ulicy Kościelnej, która odciąży skrzyżowanie Szkolnej z Ząbkowską (prace zostały już rozpoczęte);
  • modernizację ulic: Ks. J. Popiełuszki, Kard. S. Wyszyńskiego, Papieża Jana Pawła II i Dobrej;
  • przebudowę ulicy Prostej wraz z budową chodnika;
  • przebudowę ulicy Koszalińskiej, Słupeckiej, Sadowej, Kołobrzeskiej (umowa z wykonawcą została już podpisana);
  • budowę chodnika na odcinkach Bandurskiego i Wspólnej;
  • kontynuację lub rozpoczęcie projektowania: Jagiełły, Sportowej, Wilczej, Żeromskiego, Malinowej, Paderewskiego, Rodziewiczówny, Krakowskiej, Jaworówka, fragmentu Jasińskiego, połączenia Małachowskiego z Piłsudskiego;

Zamierzamy też rozstrzygnąć największe postępowanie drogowe w historii miasta i wybrać partnera do budowy lub modernizacji czterech arterii – Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Lisa-Kuli, Granicznej i Mickiewicza

 

Galeria

zdjecie: 130144
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry