Performance o tajemnicach Sylwii Plath

START:    15 stycznia 2022    18:00 Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego, ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki

Antonina Van Dessel MOK

 10 stycznia 2022    16:23

Gdy magia ucieka...Wiedźma opuszcza zamek

Gdy magia ucieka…… Wiedźma opuszcza zamek

performance o tajemnicach Sylwii Plath

Jednym z najważniejszych projektów Mareckiego Ośrodka Kultury okresu pandemii był wideo-monodram SYLWIA Marii Borysewicz, poświęcony twórczości i życiu Sylwii Plath, znanej poetki amerykańskiej, reprezentującej tzw. nurt poezji konfesyjnej i grono poetów wyklętych. Sylwia popełniła samobójstwo w wieku 31 lat. Należała do pokolenia Marii Borysewicz i z takiej pokoleniowej perspektywy patrzymy na jej fascynującą, choć nieco zapomnianą twórczość. W pierwszy TEATRALNY WEEKEND Nowego Roku (15 stycznia)  zapraszamy na sceniczne podsumowanie  projektu w wyjątkowej formule. Będzie można zobaczyć na dużym ekranie trzy filmy z cyklu SYLWIA, prezentowane dotąd tylko w internecie. Sylwia Plath pojawi się też w nieoczekiwanych miejscach - instalację inspirowaną jej życiem rekonstruującą przestrzeń Ośrodka przygotowały: Luiza Wojciechowska-Konopka, Antonina Van Dessel, Kinga Jakubowska i Ola Sarnowska. A na scenie teatralny finał w postaci spektaklu z Marią Borysewicz, której towarzyszyć będą Agnieszka Jelonkiewicz i Joanna Wieczorek.

scenariusz  Aleksandra Jankowska i Maria Borysewicz

reżyseria  Aleksandra Jankowska

opracowanie muzyczne  Dawid Ludkiewicz

nagrania i efekty specjalne Marcin Skotnicki

Zapraszamy w sobotę 15 stycznia o godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł w kasie MOK oraz na www.mokmarki.pl

 

Galeria

zdjecie: 130151
zdjecie

Antonina Van Dessel

Antonina Van Dessel, współpracuje z portalem od 2020 r. i zajmuje się tematami związanymi z kulturą, a w szczególności z wydarzeniami Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry