Unijne dotacje dla szkół

Ada Gajek UMMarki

 12 stycznia 2022    10:07

Wspólny projekt pięciu samorządów zakończył się sukcesem

W grupie siła – to stare porzekadło sprawdza się też w samorządach. Pięć gmin z powiatu wołomińskiego wystąpiło o dofinansowanie dla szkół z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Mazowieckiego.

Chodzi o zakup sprzętu i oprogramowania dla 25 szkół podstawowych z Marek, Radzymina, Ząbek, Kobyłki i Zielonki – precyzuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Starania samorządowców, których liderem jest Radzymin, zostały uwieńczone sukcesem. Pod koniec grudnia ubiegłego roku została podpisana umowa, której beneficjantami będzie około 15 tys. uczniów i nauczycieli z powiatu wołomińskiego (w tym pięciu publicznych placówek z naszego miasta: SP1, SP2, SP3,SP4 i ZS2).

Realizacja projektu wpłynie na jakość pracy w szkołach, również w zakresie nauczania online. Wprowadzone nowatorskie formy i metody kształcenia zaprocentują w rozwoju młodzieży i motywowaniu ich do nauki, która będzie w ciekawy sposób prezentowana na lekcjach – czytamy na stronie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Nasze miasto zrealizuje w tym roku kalendarzowym zakupy dla szkół warte niemal 1,7 mln zł, natomiast wartość dotacji wyniesie 1,16 mln zł. Dzięki unijnemu wsparciu, którym dysponuje samorząd Mazowsza, do mareckich placówek edukacyjnych po przetargu trafią m.in. interaktywne tablice, mobilne pracownie (m.in. fizyczne, chemiczne, geograficzne), przenośne komputery, kamerki internetowe oraz urządzenia wielofunkcyjne.

Idziemy z duchem „cyfrowych” czasów. Chcemy, by nasi uczniowie korzystali z najnowszych i dostępnych narzędzi edukacyjnych. Zakupy, dofinansowane z RPO naszego województwa, idealnie wpisują się w ten trend. Wierzę, że będą dobrze służyć naszym uczniom i nauczycielom – podsumowuje Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 130161
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry