Uzyskaliśmy dofinansowanie do przebudowy Wczasowej

Ada Gajek UMMarki

 12 stycznia 2022    12:46

Inwestycję wesprze Rządowy Program Rozwoju Dróg

Wczoraj z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie napłynęła dobra informacja. Nasza kolejna inwestycja drogowa otrzyma dofinansowanie. W ubiegłym roku wnioskowaliśmy o wsparcie dla przebudowy ulicy Wczasowej, przy której znajduje się Zespół Szkół nr 2. Z powodzeniem. Maksymalna wysokość wsparcia z Rządowego Programu Rozwoju Dróg może wynieść 0,6 mln zł.

Umowa na przebudowę Wczasowej (a także fragmentu Weneckiej) została już podpisana. Prace wykona zwycięzca przetargu – firma Dowbud C – II. Koszt robót wyniesie ponad 1,5 mln zł. Wykonawca udzieli 72-miesięcznej gwarancji. Jaki będzie zakres prac?

Zbudujemy tam sieć kanalizacji deszczowej, chodniki, poszerzymy jezdnię i ułożymy nową nawierzchnię - informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Prace zostaną wykonane w tym roku.

Dzięki najnowszej inwestycji domkniemy ring ulic w sąsiedztwie strużańskiej placówki edukacyjnej. W 2020 r. wybudowaliśmy ulicę Projektowaną oraz zmodernizowaliśmy Turystyczną. Wraz z modernizacją Wczasowej i odcinka Weneckiej poprawi się dojazd i dojście do szkoły, przedszkola, biblioteki czy boiska – dodaje burmistrz.  

Unijne i rządowe dofinansowania ułatwiają realizację inwestycji w czasach, gdy jedno z podstawowych źródeł dochodu samorządów – udział w podatku PIT – został ograniczony przez wprowadzone w ostatnich latach zmiany. W ubiegłym roku dzięki pomocy UE i rządu udało się sfinansować m.in. budowę ciągu Jowisza-Marsa-Saturna. Uzyskaliśmy też unijne refinansowanie do inwestycji drogowych w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej. Dzięki wsparciu rządowemu budowaliśmy również tzw. nakładki, a także rozpoczętą niedawno modernizację ulicy Kościelnej.

Galeria

zdjecie: 130162
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry