Dorzuć się do puszki WOŚP

Kolejna interpelacja w sprawie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu DW631/Dworkowa/Główna.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 13 stycznia 2022    15:34

Z uzyskanych dziś informacji od #MZDW wynika, że do końca miesiąca #LasyPaństwowe przekażą grunt pod budowę sygnalizacji świetlnej, projektowanie ma zakończyć się do końca lutego, a wykonanie sygnalizacji wraz z procedurą przetargową powinno zakończyć się na przełomie marca i kwietnia. Procedur formalno – prawnych nie da się przeskoczyć. Wystąpiliśmy do Marszałka #Mazowsze wspólnie z radnymi sejmiku Krzysztof StrzałkowskiAnna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz radnymi #PowiatWołomiński Ewa Rosa Adam Łossan Tomasz Szturo o przekazanie szczegółowych informacji na temat procedur, zarówno dotyczących skrzyżowania jak i kompleksowej przebudowy DW631. Chcemy być na bieżąco na każdym etapie tej inwestycji. Zwracamy również uwagę na potrzebę pilnych działań w kwestii bezpieczeństwa na wspomnianym skrzyżowaniu. Podczas dzisiejszych rozmów z mazowiecką jednostką sugerowaliśmy, aby zastosować jakiekolwiek rozwiązania doraźne na czas prowadzonej procedury, ponieważ na tak niebezpiecznym skrzyżowaniu przez trzy miesiące może dojść jeszcze do wielu wypadków drogowych, zwłaszcza w okresie zimowym. Rozpatrywane są różne rozwiązania, ale o tym dowiemy się niebawem. Jedno jest pewne, wszystkim zależy na czasie i możliwe najszybszym rozwiązaniu problemu, w MZDW ta sprawa jest traktowana priorytetowo.

Foto: [Reporter001]

W sprawie DW631 prowadzimy od dłuższego czasu bogatą korespondencję, jej część poniżej:

 https://werelich.com/…/skrzyzowanie-drogi-wojewodzkiej…/

https://werelich.com/…/drogi-wojewodzkie-nr-631-i-634…/

https://www.warszawa.pl/…/mazowieckie-interwencje-drogowe/

https://www.zyciepw.pl/kiedy-przebudowa-waznych-drog-na

https://www.zyciepw.pl/bezpieczenstwo-na-skrzyzowaniu

https://werelich.com/…/przebudowa-drogi-wojewodzkiej…/

https://werelich.com/…/04/27/kompleksowa-przebudowa-dw631/

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #WspólnaSprawa

Galeria

zdjecie: 130168
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry