Ile za pogrzeb zmarłego, bezdomnego...? Odpowiedź na interpelację.

Tomasz Paciorek

 21 stycznia 2022    08:30

27 grudnia 2021 r. napisałem interpelację do tutejszego Urzędu w sprawie kosztów pogrzebu zmarłych zamieszkałych lub przebywających na terenie naszego miasta w przypadku braku podmiotów uprawnionych do dokonania pochówku. Link do interpelacji KLIKNIJ TUTAJ.

Temat wywołał dyskusję wśród radnych, ale także pośród mieszkańców miasta. Stąd moja interpelacja w sprawie ilości takich pogrzebów oraz poniesionych kosztów przez Gminę w ostatnich 6 latach.

Kilka dni temu otrzymałem odpowiedź w tej sprawie. W latach 2015 - 2021 pochowano 40 osób. Łączny koszt pochówków wyniósł 156 935,00 zł. Szczegóły w załączonym piśmie.

 

Galeria

zdjecie: 130182
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry