Nie będzie już Pustelnika, Strugi, Zieleńca...

Tomasz Paciorek

 21 stycznia 2022    10:56

17 stycznia 2022 r. do radnych miasta Marki wpłynął projekt uchwały przygotowany przez burmistrza naszego miasta w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego o zniesienie urzędowych nazw miejscowości:

Celinówek,

Cisówka,

Czarna Struga,

Jarków,

Jeżak,

Jaworówek,

Kolonia Bielówek,

Kolonia Makówko,

Pustelnik,

Struga,

Zieleniec

stanowiących zgodnie z państwowym rejestrem nazw geograficznych część miasta Marki.

Uzasadnieniem do zniesienia tych nazw jest to, że Miasto Marki nie posiada szczegółowej informacji o lokalizacji tych miejscowości, nie ma też osób, które zamieszkują wskazane miejscowości.

Najbliższa sesja rady miasta Marki zaplanowana jest na 26 stycznia 2022 r. Jeśli radni przyjmą projekt uchwały powyższe nazwy przejdą formalnie do historii.

Poniżej projekt uchwały wraz z uzasadnieniem. Projekt uzyskał pozytywną opinię Starosty Powiatu Wołomińskiego niezbędną dla przeprowadzenia procedury likwidacji nazw miejscowości. Likwidacja nazw miejscowości nie pociągnie za sobą kosztów administracyjnych.

Foto: Internet

Galeria

zdjecie: 130183
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry