Załatw sprawę bez wychodzenia z domu

Emilia Wrzosek UMMarki

 27 stycznia 2022    08:43

Uruchomiliśmy zakładkę, w której znajdziesz niezbędne wnioski i formularze - także do wykorzystania w wersji elektronicznej

W ubiegłym roku z profilu zaufanego korzystało już 13 mln obywateli naszego kraju (w naszym ratuszu potwierdziło go 1190 osób). To najpopularniejsze narzędzie, którym można załatwiać bardzo dużo spraw urzędowych używając domowego komputera. Także w naszym urzędzie.

 - By ułatwić Państwu wykorzystanie elektronicznego kanału, na naszej stronie internetowej uruchomiliśmy specjalną zakładkę „Wnioski i formularze” – mówi Anna Marchlik, sekretarz miasta.

W portalu https://marki.epuap.online/ nasi mieszkańcy znajdą ponad 160 różnego rodzaju dokumentów. Są to sprawy z zakresu ewidencji ludności (np. zameldowania), Urzędu Stanu Cywilnego (np. wydawanie odpisów), zagospodarowania przestrzennego, dróg, ochrony środowiska, podatków i opłat lokalnych czy deklaracji odpadowych. Możecie Państwo wypełnić je elektronicznie, opatrzyć elektronicznym podpisem (do czego w dobie koronawirusa serdecznie zachęcamy) oraz przesłać do nas za pomocą platformy. Możecie też je  wydrukować, klasycznie wypełnić i złożyć w urzędzie lub wysłać pocztą.
W okresie pandemii staramy się zapewnić ciągłość obsługi klienta w naszym ratuszu. Jeśli planują Państwo wizytę w urzędzie (Aleja Piłsudskiego 95) lub Wydziale Podatków i Opłat (Lisa-Kuli 3a), prosimy o wykorzystanie naszego e-narzędzia. W ubiegłym roku uruchomiliśmy stronę https://rezerwacja.marki.pl

- Przy jej pomocy możecie zarezerwować konkrety termin i godzinę wizyty w urzędzie. Będziemy wdzięczni za wykorzystanie tej możliwości - mówi Anna Marchlik.

 

Galeria

zdjecie: 130199
zdjecie

Emilia Wrzosek

Emilia Wrzosek
UM Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry