Rozpoczęły się prace przy rozbudowie ekranów

Tadeusz Markiewicz ObwodnicaMarek UMMarki

 31 stycznia 2022    19:36

Poprawi się ochrona akustyczna wzdłuż obwodnicy Marek.

W ubiegłym tygodniu ruszyły prace związane z podwyższeniem i dobudową ekranów akustycznych wzdłuż mareckiego odcinka trasy S8. Roboty widać na razie w sąsiedztwie ulic Curie-Skłodowskiej, Warmińskiej i Pomorskiej. Zdemontowane zostały stare ekrany, przygotowywane są też fundamenty pod nowe osłony. Przetarg na wykonanie robót w systemie „zaprojektuj i zbuduj” wygrało konsorcjum firm Eljako z Legionowa oraz Ekopres z Warszawy. Umowa z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) została podpisana w lutym 2021 r. Ubiegły rok był poświęcony na sprawy projektowe i formalne. Ten – na prace budowlane. Roboty powinny zakończyć się w okresie wakacyjnym.

O dłuższe i wyższe ekrany mieszkańcy Marek starają się od prawie dziesięciu lat. Przełomem okazały się badania hałasu, zrealizowane już po otwarciu trasy. W efekcie okazało się, że dzienne normy hałasy przekroczono w 4 punktach, zaś nocne – aż w 22.

Galeria

zdjecie: 130208
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry