Inwestycje, porady, zaproszenia...

Ada Gajek UMMarki

 7 lutego 2022    11:04

Zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku biuletynu informacyjnego Marki.pl

Głównym motywem lutowego wydania są nasze plany na 2022 r. Na str. 4-5 opisujemy w przystępny sposób budżet miasta na ten rok, pokazując z jakimi wyzwaniami przyszło nam się mierzyć podczas jego konstruowania. Mimo różnych przeciwności udało nam się wygospodarować na inwestycje 41,5 mln zł. W gazecie podajemy przykłady tych przedsięwzięć, które zrealizowaliśmy w 2021 r. i tych, które zamierzamy zrealizować w tym roku. Słowami mieszkańców Marek podkreślamy, jak ważne dla nas wszystkich jest złożenie rocznego zeznania PIT ze wskazaniem w nim mareckiego adresu i wołomińskiego urzędu skarbowego.

Sześć stron poświęciliśmy różnym formom spędzania czasu wolnego w naszym mieście. Tradycyjnie swoje propozycje przedstawiają Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (który zaprosi nas m.in. do retro kina) oraz Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (do którego przyjadą gwiazdy polskie sceny muzycznej i teatralnej). Nowością w tym wydaniu jest dwustronicowe zaproszenie do Centrum Aktywności Fabryczna 3. Dowiecie się, co jakie pomysły nasi mieszkańcy realizują w tym niezwykłym miejscu.

W biuletynie doradzimy, jak wypełnić deklarację odpadową. Skierujemy Was do Ośrodka Pomocy Społecznej (Lisa-Kuli 5A), by złożyć wniosek o dodatek osłonowy. Znajdziecie  też teksty o rekordach naszych strażaków, ekranach akustycznych wzdłuż obwodnicy Marek, lodowisku, a także wizycie Katarzyny Dowbor i ekipy „Naszego Nowego Domu” na Zieleńcu. Zapraszamy do lektury
(LINK)

Galeria

zdjecie: 130228
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry