Petycja "TAK dla budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Dworkowej i ul. Głównej z DW631" złożona.

Tomasz Paciorek

 9 lutego 2022    13:50

 

Petycja z 700 podpisami poparcia "TAK dla budowy ronda na skrzyżowaniu
ul. Dworkowej i ul. Głównej z DW631" w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Warszawie złożona.

Dziękujemy bardzo wszystkim tym, którzy czynnie włączyli się w naszą akcję. Jesteśmy przekonani, że działania podjęte przez MZDW w Warszawie przyczynią się do szybkiej poprawy bezpieczeństwa w tym jakże niebezpiecznym miejscu.

Zapraszam do obejrzenia materiału wideo.

*****************************************************************************************

W uzupełnieniu do materiału filmowego chciałbym powiedzieć, że projektanci już w 2016 r. zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem na skrzyżowaniu ul. Dworkowej i ul. Głównej w Markach z DW631 będzie rondo. Ze względu na brak odpowiednich funduszy zrezygnowano z tej koncepcji na rzecz pobudowania skrzyżowania z sygnalizacją świetlną -przy okazji przebudowy DW631 w tym miejscu. Jednakże przebudowa nie zacznie się tak prędko. Może za 2, może za 3 lata albo dłużej. Dlatego, najprawdopodobniej, na przełomie I i II kwartału 2022 r. zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna na masztach. Miejmy nadzieję, że tak się stanie i machina administracyjna nie utknie w martwym punkcie. Niemal każdego tygodnia dochodzi w tym miejscu do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji ???? Pozdrawiam serdecznie Tomasz Paciorek

Galeria

zdjecie: 130235
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry