Zmiany w ratuszu dla osób niewidomych i słabowidzących

Ada Gajek UMMarki

 15 lutego 2022    11:02

Zamontowaliśmy w ratuszu tabliczki w alfabecie Braille’a

Na początku ubiegłego roku w urzędzie miasta uruchomiliśmy pokój dedykowany obsłudze osób niepełnosprawnych. Są tam: poszerzone drzwi (umożliwiające wjazd wózków), biurko z obniżanym/podnoszonym blatem, lupa dla osób słabowidzących i komputer z kamerą i słuchawkami, które umożliwią komunikację z osobami posługującymi się językiem migowym.

W tym miesiącu dołożyliśmy kolejny element związany z dostępnością – tym razem z myślą o osobach niewidzących i niedowidzących.

Przed wejściami do ratusza, a także na drzwiach do poszczególnych wydziałów zamontowaliśmy tabliczki – z ich nazwami w alfabecie Braille’a.

Dzięki temu osoba niewidząca czy słabowidząca, która odwiedza nasz urząd i chce być samodzielna, odczyta, gdzie znajduje się kancelaria, biuro obsługi klienta, meldunek czy ewidencja gospodarcza – napisał  w mediach społecznościowych burmistrz Jacek Orych.

Szacuje się, że grupa osób słabowidzących i niewidomych w naszym kraju liczy około 2 mln.

Galeria

zdjecie: 130244
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry