Zostaw 1 proc. w Markach

Ada Gajek UMMarki

 15 lutego 2022    11:10

Skorzystaj z okazji, którą daje ci prawo podatkowe

Od dzisiaj (15 lutego) składamy roczne zeznania podatkowe. Wiele razy apelowaliśmy do Państwa o to, by wpisać do niego marecki adres i wołomiński urząd skarbowy. Dzięki temu część podatku powraca do naszego wspólnego budżetu. Ale mamy jeszcze jedną prośbę.

Prawo pozwala na przekazanie 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP), te zaś często opiekują się osobami wymagającymi pomocy. Zwracamy się do Państwa z prośbą, by ten 1 proc. podatku również pracował lokalnie. Mamy coraz więcej organizacji pozarządowych, mamy też mieszkańców, którzy potrzebują wsparcia. Niech więc ten 1 proc. (który nic nas dodatkowo i podatkowo nie kosztuje) trafi właśnie do nich. Niech też nikogo nie zmyli, że są to małe kwoty i nie warto się nad nimi pochylać. W 2021 r. fiskus przekazał do organizacji pozarządowych ponad  900 mln zł! W tym wypadku sprawdza się powiedzenie naszych babć, że małe wody kropelki czynią ocean wielki.

Namawiamy zatem Państwa, by Wasz 1 proc. trafi do Marek. Oto link do specjalnej zakładki na naszej stronie - TUTAJ. Tam znajdziecie zarówno organizacje działające w naszym mieście, jak i informację o osobach w potrzebie. Zapraszamy też nowe organizacje z Marek oraz osoby potrzebujące z naszego miasta. „Jednoprocentowa” lista jest otwarta. W tej sprawie prosimy o kontakt pod numerem 724 220 230. Formularz znajduje się TUTAJ

Galeria

zdjecie: 130245
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry