Bonifikaty z PGE Dystrybucja - wyślij wniosek jeśli nie miałeś prądu ponad 24h

Andrzej Nadolski

 21 lutego 2022    08:42

Za kilka chwil minie 48h odkąd wielu mieszkańców Marek pozbawionych jest dostępu do prądu. Pamiętajmy o przysługujących nam prawach i proszę korzystajmy z tego.

Kilka faktów:
zgodnie z § 40 ust. 5 p.1 i 2 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 04.05.2007r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. Nr 93, poz. 623 z późniejszymi zmianami), dopuszczalny czas trwania jednorazowej przerwy nieplanowanej nie może przekroczyć 24 godzin, zaś łączny czas trwania przerw w ciągu roku nie może przekroczyć 48 godzin.

Za każdą niedostarczoną jednostkę energii elektrycznej przysługuje nam bonifikata w wysokości dziesięciokrotności ceny energii elektrycznej, o której mowa w art. 23 ust. 2 pkt 18 lit. b ustawy, za okres, w którym wystąpiła przerwa w dostarczaniu tej energii.

Tutaj pobierajcie wzór wniosku o udzielenie bonifikaty.

I teraz najważniejsze: tu nie chodzi o to, że każdy z nas uzyska indywidualne korzyści finansowe. W tym wypadku, przez masowe i skoordynowane działanie możemy wymóc na PGE Dystrybucja podjęcie decyzji o modernizacji linii zasilającej nasze miasto.

Apeluję do każdego z Was, jeżeli byłeś pozbawiony zasilania jednorazowo przez 24 godziny lub łącznie w ciągu roku przez 48 godzin, wypełnij i wyślij wniosek o udzielenie bonifikaty.

Wnioski o bonifikatę można złożyć na trzy sposoby:

  • osobiście w siedzibie Rejonu Energetycznego w Legionowie,
  • listownie (PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa, ul. Marsa 95, 04-470 Warszawa),
  • elektronicznie za pomocą formularza kontaktowego (w treści wiadomości należy wybrać temat „inne”) https://pgedystrybucja.pl/kontakt/e-formularze; należy dołączyć podpisany i zeskanowany wniosek o bonifikatę

W przypadku pytań jak wypełnić wniosek, zapraszam na naszą grupę Struga bez prądu na FB.

Galeria

zdjecie: 130260
zdjecie

Andrzej Nadolski

Samorządowiec, społecznik i wolontariusz.
Od 2018 r. radny miasta Marki. Vice-prezes zarządu Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, koordynator akcji Św. Mikołaj mieszka w Markach

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry