OPS pomoże poszkodowanym przez wichury

Tadeusz Markiewicz OPS

 21 lutego 2022    14:23

Mieszkańcy mogą wnioskować o wsparcie finansowe państwa

Weekendowe wichury spowodowały przerwy w dostawach prądu. Mogło też dojść do strat w mieniu naszych mieszkańców. W tej sytuacji pomocną dłoń poda poszkodowanym Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach

Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic przeznaczona jest dla rodzin i osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych i nie są w stanie samodzielnie lub przy pomocy rodziny zaspokoić niezbędnych potrzeb w oparciu o własne zasoby. Wobec tych osób i rodzin udzielimy pomocy w formie zasiłku celowego (do 6 tys. złotych), a także na remont/odbudowę budynku mieszkalnego (do 20 tys. złotych - w szczególnie uzasadnionych przypadkach kwota zasiłku może być wyższa niż 20 tys. złotych,  ale nie wyższa niż 200 tys. złotych) – informują przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach.

Kwoty zasiłków przyznawane będą w oparciu o oszacowania procentu zniszczeń/uszkodzeń. Szacowanie szkód oraz określenie procentowej wartości zasiłku będzie poprzedzone badaniem komisji ds. szacowania strat, w skład której wchodzić będzie pracownik organu nadzoru budowlanego. Udzielona pomoc pochodzić będzie z rezerwy celowej budżetu państwa.

Zasady udzielania pomocy TUTAJ

Uwaga!

  • Wypłata zasiłków może odbywać się w transzach i wyłącznie po otrzymaniu przez Miasto Marki dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa.
  • Osoby, którym zostanie przyznana pomoc, będą zobowiązane do przedstawienia faktur lub rachunków potwierdzających poniesienie wydatków związanych z remontem, odbudową budynku/lokalu, dokonanych z kwoty przyznanego zasiłku.
  • Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Markach przy ul. Kościuszki 39a lub za pośrednictwem E-PUAP składając na dokumencie podpis elektroniczny.

Wzór wniosku do pobrania pod wpisem

Kontakt z OPS - telefon 22 771 30 23, e-mail ops@marki.pl

Galeria

zdjecie: 130261
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry