Marki dla Ukrainy

Andrzej Nadolski MSG

 25 lutego 2022    20:14

W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób pomóc naszym sąsiadom. Mieszkańcy Marek wielokrotnie udowodnili, że mają wielkie serca. Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze we współpracy z Urzędem Miasta Marki oraz przedsiębiorcami z naszego miasta organizuje punkty zbiórki darów dla potrzebujących Ukraińców dotkniętych konfliktem zbrojnym. Jeśli chcesz zorganizować dodatkowy punkt zbiórki w swojej firmie lub instytucji, skontaktuj się z nami.

Zbieramy materiały opatrunkowe, środki higieniczne, pielęgnacyjne i kosmetyki, śpiwory, koce termiczne, peleryny przeciwdeszczowe, maty do spania, baterie oraz suchą żywność, której nie trzeba przechowywać w lodówkach: kasze, makarony, konserwy, batony energetyczne, suszone owoce, produkty nadające się do szybkiego przygotowania (instant). Na tę chwilę nie prowadzimy zbiórki odzieży. Poniżej znajduje się lista punktów, w których można zostawić swoje dary.

Jednocześnie prosimy o kontakt prawników, notariuszy, tłumaczy, psychologów i psychoterapeutów oraz przedstawicieli innych zawodów, którzy zechcieliby służyć wsparciem dla Ukraińców mieszkających w Markach. Swoje oferty pomocy przesyłajcie na dedykowany adres mailowy MarkiDlaUkrainy@gmail.com. Tylko działając wspólnie stanowimy siłę, która może przeciwstawić się złu wyrządzonemu Ukraińcom i skutecznie wesprzeć ich w tych niezwykle ciężkich chwilach.

Українці! Mи з вами! 

Lista punktów, w których prowadzona jest zbiórka darów:

Centrum Aktywności Fabryczna 3 CAF3, w godzinach 8:00-20:00, tel. 22 129 11 83

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny!

Zachęcamy także do dokonywania wpłat na konta organizacji pozarządowych organizujących wsparcie dla Ukrainy. Lista wybranych organizacji znajduje się na stronie internetowej Miasto Marki.

#solidarnizukrainą #MarkiDlaUkrainy #MarkiWłączSię

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst "MARKI DLA UKRAINY marki włącz się JEŚLI CHCESZ POMÓC, ZGŁOŚ SIĘ DO NAS MarkidlaUkrainy@gmail.com"

Galeria

zdjecie: 130282
zdjecie

Andrzej Nadolski

Samorządowiec, społecznik i wolontariusz.
Od 2018 r. radny miasta Marki. Vice-prezes zarządu Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, koordynator akcji Św. Mikołaj mieszka w Markach

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry