Dorzuć się do puszki WOŚP

Organizujemy Międzynarodowy Rajd Motocyklowy!

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 27 lutego 2022    15:11

MIĘDZYNARODOWY RAJD MOTOCYKLOWY

DĄBRÓWKA – ANKONA 2022 ROK

Szanowni Państwo,

oczy całego świata zwrócone są teraz na wojnę w Ukrainie ????????Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni eskalacją działań wymierzonych przez Rosję na naszych wschodnich sąsiadów. Wierzymy jednak, że konflikt ten zakończy się możliwie szybko.

Dlatego nie czekając na dalszy rozwój wydarzeń postanowiliśmy rozpocząć organizację Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Dąbrówka – Ankona 2022 r. W dniu 25.02.2022 r. odbyło się pierwsze, robocze spotkanie w tej sprawie.

Naszym celem w tym roku jest dotarcie w dniu 18 lipca 2022 r. do Ankony we Włoszech ????????Na ten dzień przypada 78. rocznica odbicia tego strategicznego portu adriatyckiego przez 2 Korpus Polski dowodzony przez gen. Władysława Andersa. Oddamy hołd naszym żołnierzom, którzy poświęcili swoje życie za wolność nie tylko naszej Ojczyzny.

Rajd zaplanowany jest w dniach od 9 do 23 lipca 2022 r. Do pokonania jest ok 5 000 km. Odwiedzimy również i inne włoskie miasta związane z bohaterską walką naszych żołnierzy, m.in.: Monte Cassino, Brindisi - to właśnie stąd startowały samoloty z cichociemnymi zrzucanymi m.in. w okolicach Kołakowa – gmina Dąbrówka ????????dltego też właśnie z tego miejsca postanowiliśmy rozpocząć nasz Rajd.

Dodatkowo pojedziemy na Polski cmentarz wojenny w Bolonii. Odwiedzimy również: Rzym, Florencję i Loreto.

Komandorami Rajdu będą Krzysztof Banaś oraz Artur Rytel-Andrianik. Komandorem technicznym będzie Tomasz Paciorek.

Trzymajcie kciuki za powodzenie w organizacji Rajdu oraz za samą wyprawę. W Rajdzie weźmie udział 25 uczestników.

JEST JESZCZE KILKA WOLNYCH MIEJSC. Zainteresowanych wyjazdem na Rajd prosimy o kontakt z komandorami rajdu: Krzysiek 784 016 894, Artur 609 498 523. Zapraszamy!

Organizatorem Rajdu Motocyklowego jest Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga.

Poniżej link do Rajdu na Gibraltar. KLIKNIJ TUTAJ

Załączniki:

ankona.jpg

Galeria

zdjecie: 130284
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry