Biblioteka w Kleksach... po spotkaniu

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 29 października 2009    13:10

"O latających dywanach było?
- Było!
"O czapce niewidce było?
- Było!
"O zmniejszających się przedmiotach było?
- Było!
...TAK KLEKSOGRAFIA!!!!"
"Proszę Państwa oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Chętnie Państwu łapkę poda.
Nie chce podać? A! to szkoda!!! "


W 1946 roku Jan Brzechwa napisał historię 12 - letniego, niesfornego Adasia Niezgódki, który wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami z imionami zaczynającymi się na literę A, zostaje umieszczony w tytułowej Akademii. Opiekuje się nimi wszechstronnie uzdolniony Pan Kleks...
22 października 2009 Biblioteka Publiczna Miasta Marki na półtorej godziny zamieniła się w Akademię Pana Kleksa - chociaż jej uczniowie nie mieli imion zaczynajacych się na A, a były wśród nich też dziewczynk i sam Pan Kleks też nie mógł się pojawić, 18 dzieci pod okiem "zastępcy" Ambrożego Kleksa - Małgosi Kozińskiej, najpierw wysłuchało fragmentu utworu Jana Brzechwy, a następnie ubrane w fartuszki rozpoczęły naukę KLEKSOGRAFII. Śmiech, gwar i atramentowe piegi, towarzyszyły adeptom sztuki Pana Kleksa w tworzeniu obrazów i układaniu do nich zabawnych historii. Oprócz umiejętności  robienia różnorodnych kleksów, dzieciaki nauczyły się pisania cytrynowym atramentem, który przydatny był również do robienia
listy gwiazdkowych prezentów...
Słodki - dosłownie-finał był  niespodzianka, ale żeby ją dostać  dzieci musiały same ją znaleźć.
Roześmiane buzie, prace pod ręką i pytanie "Kiedy następne spotkanie?" - może znaczyć tylko jedno, że dzieciakom się podobało.
Mamy nadzieję w równie licznym gronie spotkać się niebawem.

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry