Dorzuć się do puszki WOŚP

Cmentarz ewangelicko-augsburski i osadnicy niemieccy w Markach na przełomie XIX i XX w. Film.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 1 marca 2022    10:16

Szanowni Państwo,

trwają przygotowania do wydania III Tomu Rocznika Mareckiego. Zapomniana historia cmentarza ewangelicko-augsburskiego oraz osadników niemieckich mieszkających na terenie Marek na przełomie XIX i XX wieku będzie jednym z głównych tematów opisanych w najnowszej publikacji.

Zwracam się z apelem do mieszkańców naszego miasta o informacje dotyczące cmentarza ewangelicko-augsburskiego (potocznie zwanym – „poniemieckim”), jak i samych osadników niemieckich będących ponad 100 lat temu częścią naszej społeczności.

Cmentarz znajduje się przy ul. H. Sienkiewicza w Markach – Pustelniku Szczegóły w materiale filmowym.

Galeria

zdjecie: 130293
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry