Tytuły "Kobieta z Marką 2022" przyznane

Emilia Wrzosek UMMarki

 7 marca 2022    12:18

Prezentujemy pięć niezwykłych kobiet, które zasłużyły na miano "Kobiety z Marką 2022". Od 7 lat honorujemy wyjątkowe kobiety w Markach. Spotykamy je na co dzień, mijamy na ulicy, widzimy w sklepie i autobusie. Tu mieszkają, pracują, tworzą i działają na rzecz naszej mareckiej społeczności. Jednocześnie wyróżniają się zaangażowaniem w nasze mareckie sprawy. Takie (nie)zwykłe są kandydatki, zgłaszane do konkursu „Kobieta z Marką” przez mieszkańców, organizacje pozarządowe oraz gminne jednostki organizacyjne. W tym roku zgłoszono 15 kandydatek. Tytuły przekazano w pięciu kategoriach: działalność społeczna, kultura, samorząd, przedsiębiorczość oraz w nowej – sport i zdrowie. Niełatwego wyboru dokonała siedmioosobowa kapituła, w której przeważała jak przystało na konkurs poświęcony Paniom, płeć piękna.

Gala wręczenia nagród, która odbyła się 6 marca w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej 9 podczas organizowanego przez Marecki Klub Kobiet z Pasją VII Konwentu Kobiet Szminka 2022. Oto nagrodzone Panie: kategoria samorząd terytorialny — Elżbieta Błońska, kategoria Kultura — Jolanta Buczyńska-Bobel, kategoria działalność społeczna — Wiktoria Wereda, kategoria przedsiębiorczość — Agata Rajchel, kategoria sport i zdrowie — Justyna Misiura.

Nie zapominamy o pozostałych nominowanych Paniach. I tak kategorii działalność społeczna nominacje otrzymały: Barbara Zaprzałek, Wiktoria Wereda i Elżbieta Błońska. Pani Wiktoria z rąk burmistrza otrzymała statuetkę a tytuł „Kobieta z Marką 2022” trafił właśnie do niej. Wiktoria to młoda kobieta należąca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Z dużym zaangażowaniem udziela się w działalności tej jednostki. Uczestniczy w akcjach dezynfekcji przestrzeni publicznej przeciwko wirusowi SARS-Cov-2, dostarcza paczki żywności do potrzebujących w kwarantannie, zabezpiecza trasy wyścigów czy imprez oraz uroczystości organizowanych na terenie oraz przez Miasto Marki. W minionym roku fachowo udzieliła pierwszej pomocy w autobusie podczas powrotu ze szkoły. Przeprowadziła skuteczną resuscytację krążeniowo-oddechową i opiekowała się współpasażerką do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W kategorii kultura nominację otrzymały trzy Panie: Jolanta Buczyńska-Bobel, Krystyna Ceredys i Elżbieta Goławska. Tytuł Kobiety z Marką 2022 zasłużenie powędrował do Pani Jolant Buczyńskiej-Bobel. Pani Jolanta Buczyńska-Bobel - Pracuje w Bibliotece Publicznej Miasta Marki. Od 5 lat prowadzi Dyskusyjny Klub Książki w którym, podczas spotkań autorskich przeprowadza wywiady z zaproszonymi bohaterami spotkań. O tym co się dzieje w Bibliotece pisze do miejskiego biuletynu informacyjnego Marki.pl i Obserwatora Kulturalnego MOK. Prowadzi szeroką promocję czytelnictwa w mediach społecznościowych przedstawiając nowości książkowe na swoim blogu. Jest społecznikiem, który działa na rzecz Samorządu.

W kategorii przedsiębiorczość zostały nominowane cztery Panie: Jolanta Orlińska, Agata Rajchel, Patrycja Zdrojkowska oraz Anna Konstantynowicz. Tytuł Kobiety z Marką 2022 w tej kategorii Kapituła przyznała Pani Agacie Rajchel. Laureatka zajmuje się treningami kompetencji interpersonalnych i komunikacją w biznesie. Równocześnie prowadzi firmę na terenie Marek. Aktywnie wspiera lokalną społeczność, chętnie pomaga osobom w trudnej sytuacji życiowej.

W kategorii samorząd terytorialny wpłynęły dwie nominacje dla Pań – Anny Chojeckiej oraz Elżbiety Błońskiej. Tytuł Kobiety z Marką 2022 oraz statuetkę otrzymała Elżbieta Błońska. Pani Elżbieta od 26 lat jest pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach, dziś pełni w nim funkcję Zastępcy Dyrektora, jednak ze względu na swoją wiedzę i ogromne doświadczenie pozostaje pracownikiem pierwszego kontaktu z mieszkańcami Marek. Pani Elżbieta nie tylko wykonuje pracę pracownika samorządowego, ale podejmuje wiele działań poza godzinami pracy. Wspiera osoby w sytuacjach kryzysowych, nagłych, trudnych, sama narażając przy tym własne życie.

W nowej, piątej kategorii, sport i zdrowie wpłynęły 3 nominacje dla Teresy Tworek, Justyny Misiury i Patrycji Zdrojkowskiej. Statuetka i tytuł Kobiety z Marką 2022 powędrował do Pani Justyny Misiury. Od 2019 roku jest bardzo aktywną wolontariuszką Fundacji Marecki Klub Kobiet z Pasją. Pomaga
w wydarzeniach organizowanych przez Fundację podczas Jarmarku Mareckiego, Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Konwentu Kobiet Szminka. Jest także inicjatorką zbiórek charytatywnych. Od trzech lat prowadzi chór oraz grupę nordic walking pod nazwą “Marki na kijach” zrzeszającą coraz większą grupę mieszkańców Marek.

Każda z nominowanych Pań z rąk Burmistrza Jacka Orycha otrzymała pamiątkowy dyplom nominacji, symboliczny upominek oraz piękne kwiaty. Laureatki tradycyjnie już uhonorowano wyjątkowymi statuetkami.

Wszystkim laureatkom oraz nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej działalności.

Galeria

zdjecie: 130309
zdjecie

Emilia Wrzosek

Emilia Wrzosek
UM Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry