Dorzuć się do puszki WOŚP

Cześć i chwała Żołnierzom Niezłomnym

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 14 marca 2022    10:24

Z inicjatywy Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga w najstarszym kościele w Markach, parafii Św. Izydora Oracza, 27 lutego 2022, została odprawiona Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Od kilku lat Marki czynnie włączają się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypadającego na dzień 1 marca, tym samym krzewiąc wśród mieszkańców postawę patriotyczną, w którą wpisane jest oddawanie czci i chwały Żołnierzom Niezłomnym. To oni przez 18 lat dzielnie stawiali opór rosyjskiej okupacji, szerzącej ideologię marksistowsko-leninowską we wszystkich dziedzinach życia zniewolonej Polski. Więcej informacji i zdjęć kliknij TUTAJ

Załączniki:

01 .jpg

Galeria

zdjecie: 130324
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry