spektakl dla dzieci - PRZYGODA WIELKANOCNA

START:    3 kwietnia 2022    15:00 Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego, ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki

Antonina Van Dessel MOK

 17 marca 2022    14:27

Przygoda Wielkanocna
spektakl Teatru Czarodziej
dla dzieci 3-6 lat
wejściówki 5 zł
odbiór w sekretariacie MOK
na www.mokmarki.pl, www.ewejsciowki.pl

Bajka pokazująca dzieciom zwyczaje i obrzędy związane z Wielkanocą. Paweł z babcią przygotowują pisanki i palmy na zbliżającą się Wielkanoc. Sprytny lis zakrada się i zabiera największą pisankę, bez której nie będzie Świąt. Paweł postanawia odnaleźć lisa i zabrać mu pisankę. Wyrusza na poszukiwania. Wraz z nim idzie kurczaczek, po drodze spotykają pasące się baranki. Jeden z nich również dołącza do wyprawy. W lesie spotykają drwala któremu naprawiają chatkę a on w zamian za to pomaga im odnaleźć kryjówkę lisa. Zabierają lisowi pisankę i wracają do babci. Babcia, Paweł kurczaczek i baranek wspólnie siadają do stołu na którym znajdują się pisanki, palmy i świętują Wielkanoc, jedząc pyszne potrawy. Nie zapominając o mokrym Dyngusie .
 

Galeria

zdjecie: 130348
zdjecie

Antonina Van Dessel

Antonina Van Dessel, współpracuje z portalem od 2020 r. i zajmuje się tematami związanymi z kulturą, a w szczególności z wydarzeniami Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry