Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

START:    24 marca 2022    10:00 Dziedziniec kościoła par. Św. Izydora Oracza w Markach

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 20 marca 2022    16:38

Zapraszamy na pierwsze miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów

dnia 24 marca 2022 r. godz. 10.00

POMNIK RODZINY BANASZKÓW

dziedziniec kościoła parafii Św. Izydora

W czasach natężonej dezinformacji i relatywizowania prawdy, upamiętnianie Polaków, którzy za pomoc drugiemu człowiekowi zapłacili najwyższą cenę – cenę życia całej rodziny, jest bardzo ważnym działaniem odkłamującym najnowszą historię Polski i świata, ukazującym przykłady rzeczywistego bohaterstwa i najlepszą metodą walki o prawdę. Odsłaniając podobne pomniki cichych bohaterów, od kilku lat, Instytut Pileckiego wskazuje na wiele przykładów odważnej postawy Polaków, które zaprzeczają szerzącemu się na Zachodzie Europy, w USA i Kanadzie, zniekształconemu i niesprawiedliwemu wizerunkowi narodu polskiego jako rzekomych sprawców Holocaustu. .. nazistów… morderców Żydów… Więcej informacji i zdjęć KLIKNIJ TUTAJ

Załączniki:

pilecki.jpg

Galeria

zdjecie: 130352
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry