"Mareccy Ulmowie" - bohaterzy z Pustelnika. Wideo.

Tomasz Paciorek

 21 marca 2022    08:14

Zapraszam do obejrzenia relacji telewizyjnych dotyczących uroczystości związanych z odsłonięciem pomnika upamiętniającego tragiczne zmarłą rodzinę Banaszków z Pustelnika, którzy zginęli z rąk niemieckich okupantów, ratując swoich żydowskich sąsiadów. 

24 marca 2022 r. będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Miejskie uroczystości rozpoczną się w tym dniu na dziedzińcu kościoła parafii Św. Izydora Oracza przy al. Piłsudskiego 93 w Markach. 

Zapraszam!

Galeria

zdjecie: 130353
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry