28 marca 2022    12:45

Chwalimy się!

3 laptopy i 3 tablety otrzymała Biblioteka Publiczna Miasta Marki w ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie warszawskim wschodnim”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Otrzymany sprzęt umożliwi nam realizację atrakcyjnych i przyszłościowych zajęć rozwijających kompetencje cyfrowe młodych czytelników. W dzisiejszych czasach umiejętności te są w końcu nieodzownym elementem rzeczywistości.

Udział w projekcie wzięły 2 osoby z personelu naszej biblioteki, które uczestniczyły w szkoleniach nt  „Bezpiecznego  zachowania w sieci” oraz „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych”. Szkolenia składały się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego, który polegał na  przeprowadzeniu - przy wsparciu trenerów- 15 dwugodzinnych zajęć dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

Właśnie dzięki takim inicjatywom, skierowanym do gminnych samorządowych instytucji kultury, ich pracowników oraz dzieci i młodzieży, podnosi się kompetencje czytelników oraz bibliotekarzy, jak również dba o odpowiednie zaplecze technologiczne bibliotek.

Bardzo cieszy nas ten sukces i dzielimy się nim z Wami.

Galeria

zdjecie: 130367
fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry