Samorodki złota w rzece na Strudze!

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 1 kwietnia 2022    08:55

W starej księdze z XVIII wieku natrafiliśmy na szczególną notatkę. Było w niej napisane, że na terenie Puszczy Słupeckiej dawni osadnicy szkoccy i holenderscy, podczas melioracji tych terenów znaleźli w rzece Czarnej samorodki złota. W trakcie kolejnych wieków historia Polski nie była dla nas łaskawa i o sprawie zapomniano. Dziś okazuję się, że to była prawda. Jest złoto w Markach!

 

 

Galeria

zdjecie: 130376
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry