Wielkanocny zajączek zamieszkał w Markach

Paweł Pniewski MSG

 8 kwietnia 2022    08:37

W Markach mieszka już nie tylko święty Mikołaj. Zagościł u nas również wielkanocny zajączek, który obdarował mareckich seniorów.

Od 13 lat w Markach, z inicjatywy stowarzyszenia Grupa Marki 2020, realizowana jest akcja „Święty Mikołaj mieszka w Markach”. W skrócie polega ona tym, że dzieci z rodzin znajdujących się w potrzebie piszą listy do świętego Mikołaja, a następnie pomagamy znaleźć ludzi o wielkich sercach, którzy decydują się spełnić dziecięce marzenia. Inicjatywa ta co roku wyzwala niezliczone pokłady dobra wśród mieszkańców Marek. Dlatego też Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, idąc za przykładem bożonarodzeniowej akcji, postanowiło stworzyć nową inicjatywę, tym razem dedykowaną specjalnie naszym mareckim seniorom. To pierwsza i premierowa edycja akcji nazwanej "Zajączek mieszka w Markach". Nazwa nawiązuje do coraz popularniejszej tradycji, która przywędrowała do nas z zachodu Europy, gdzie w okresie Wielkiej Nocy do dzieci przychodzi zajączek zostawiając im świąteczne upominki.

Koordynator naszej akcji Andrzej Nadolski spotkał się z przedstawicielami mareckich organizacji seniorskich, które wytypowały 120 seniorów, którym nasi wolontariusze dostarczyli prezenty, czyli wielkanocne koszyczki, w których znalazły się artykuły spożywcze, takie jak: kawa, herbata, miód, słodycze i owoce. Do każdego koszyka dołączona została kartka świąteczna z życzenia  przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy AK II Rejonu Celków oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku.

"Zajączek Mieszka w Markach" jest akcją, która wspiera mareckich seniorów znajdujących się w potrzebie Chcemy, aby nadchodzący okres Wielkanocy był czasem radości, uśmiechu i beztroski. Mamy nadzieję, że otrzymane prezenty choć trochę przyczynią się do zapomnienia o problemach otaczającego nas świata i wywołają promyk nadziei.

Bardzo dziękujemy wszystkich ludziom dobrej woli, mieszkańcom Marek, którzy wsparli naszą akcję i przyczynili się do jej powodzenia. Specjalne podziękowania kierujemy dla pomysłodawcy i koordynatora naszej akcji - Andrzeja Nadolskiego oraz wolontariuszy, którzy dostarczyli wielkanocne koszyczki naszym seniorom - Agnieszce Lużyńskiej, Monice Lużyńskiej-Dietrich, Grzegorozwi Chwiłocowi-Fiłocowi i Jarosławowi Jaździkowi i Markowi Mielczarkowi.

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

Galeria

zdjecie: 130392
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry