Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy...

Tomasz Paciorek

 14 kwietnia 2022    12:29

Szanowni Państwo,

Na ostatniej sesji rady miasta Marki zaproponowałem, aby na najbliższym posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, zaplanowanej na dzień 20.04.2022 r. o godz. 15:30, omówić możliwość wprowadzenia dodatkowego dnia handlowego na bazarze przy ul. Paderewskiego w Markach.

Obecnie to: wtorek, piątek i sobota.

Moja propozycja to: poniedziałek, środa, piątek i sobota.

Poniżej wybrane argumenty na podstawie rozmów z mieszkańcami oraz sprzedającymi:

- Wprowadzenie dodatkowego dnia handlowego prawdopodobnie zmniejszy ilość parkujących samochodów w okolicy w odniesieniu do obecnej sytuacji.

- Mieszkańcy będą mieli dodatkowy dzień na zrobienie zakupów - w tym zakupów ekologicznych.

- Handlowcy pozyskają dodatkowy dzień przychodu.

- Do miasta wpłyną większe środki z tytułu opłaty handlowej - placowego.

- Poprzez zwiększenie ilości dni handlowych prawdopodobna będzie jeszcze większa dywersyfikacja handlujących oraz asortymentu.

Jeśli zachcielibyście Państwo znaleźć odrobinę czasu i podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie to będę bardzo zobowiązany. Przypomnę, że posiedzenie komisji budżetowo-gospodarczej zaplanowane jest na dzień 20 kwietnia 2022 r. W załączeniu harmonogram. Punkt obrad nr 10. Komisja zbierze się w tym dniu o godz. 15:30 w sali obrad urzędu miasta Marki. Obrady komisji będzie można śledzić również on line - OBRADY KOMISJI ON LINE

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz Paciorek

Załączniki:

bazar.jpg

Galeria

zdjecie: 130403
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry