Bezpłatne posiłki dla uchodźców z Ukrainy

Tadeusz Markiewicz UMMarki OPS

 26 kwietnia 2022    14:39

Od 27 kwietnia będą one wydawane w CAF3

Już jutro „Pierogarnia u Aniołów”, placówka Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpocznie dostarczanie porcji obiadowych/ciepłych posiłków dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Marek. Do współpracy przy wydawaniu posiłków zostaliśmy zaproszeni przez Adama Lubiaka, starostę powiatu wołomińskiego. W tym celu przygotowaliśmy kuchnię w Centrum Aktywności Fabryczna 3, która od jutra będzie gotowa na dystrybucję żywności.

Od poniedziałku do piątku będziemy otrzymywać i przekazywać 150 porcji gotowych obiadów. Nad ich dystrybucją w godz. 14.00-16.00 będzie czuwać pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach.

Prosimy o przekazanie tej informacji osobom potrzebującym, które opuściły Ukrainę.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w ten projekt. To kolejny element pomocy dla uchodźców, którzy znaleźli dach nad głową w naszym mieście. Cały czas działa magazyn przy ul. Dużej 3, w którym wolontariusze zaopatrują naszych gości ze wschodu w podstawowe artykuły spożywcze, chemiczne oraz odzież i zabawki dla dzieci – komentuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

 

  • ГОТОВІ СТРАВИ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЩО ПРИБУЛИ ДО ПОЛЬЩІ ЧЕРЕЗ ЗБРОЙНИЙ КОНФЛIКТ
  • 150 порцій обідів
  • Роздача обідів соціальним працівником OPS у Марках, у Центрi Активностi CAF3 за адресою: вул. Фабрична 3, Маркi.
  • У БУДНІ З ПН. - ПТ. З 14:00 ДО 16:00
  • Oбіди готує «Pierogarnia u Aniołów» – заклад Карітасу Варшавсько-Празької єпархії

Galeria

zdjecie: 130436
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry