Dobre wieści z ratusza. Będzie chodnik przy ul. Bandurskiego

Tomasz Paciorek

 28 kwietnia 2022    11:35

21 kwietnia 2022 r. odbyło się otwarcie ofert dotyczących postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę drogi gminnej ul. Bandurskiego na odcinku od al. Marsz. J. Piłsudskiego do zjazdu publicznego na działkę nr ew. 99 obręb 03-08 w zakresie budowy chodnika po północnej stronie drogi – czyli budowa chodnika jadąc w kierunku cmentarza po prawej stronie od al. Piłsudskiego do Biedronki.

Na sfinansowanie zamówienia urząd przeznaczył 142 500,00 zł. Okazało się jednak, że najniższa oferta na realizację tej budowy wynosi 150 000,00 zł, czyli o 7 500,00 więcej niż zaplanowano w budżecie na ten rok. Jednakże na wczorajszej sesji rady miasta Marki (27.04.2022 r.) burmistrz miasta Pan Jacek Orych zobowiązał się, że brakującą kwotę wyasygnuje specjalnym zarządzeniem. Rada miasta dała możliwość burmistrzowi przesuwania środków w budżecie przyjmując wcześniej odpowiednią uchwałę w tej sprawie.

Kiedy należy się spodziewać rozpoczęcia inwestycji?

Najprawdopodobniej będą to „ciepłe” miesiące tego roku. Na wybudowanie chodnika mieszkańcy czekają już wiele lat. Czyniono starania w tej sprawie składając niejednokrotnie wnioski do miejskiego budżetu. Chodnik usprawni pieszą komunikację w tej części miasta. Miejmy tylko nadzieję, że nowy chodnik nie będzie miejscem do parkowania samochodów dla mieszkańców nowowybudowanego osiedla „Oaza Bandurskiego”, gdyż od al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Okólną obowiązuje znak B-35 zakaz postoju. Gwarancja na wykonane prace wynosi 72 miesiące.

Galeria

zdjecie: 130444
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry