Marki z kolejnym dofinansowaniem

START:    2 maja 2022    13:28 Urząd Miasta Marki

Katarzyna Pisarska UMMarki

 2 maja 2022    13:29

Dzięki wsparciu Mazowsza wymienimy część starego oświetlenia ulicznego na LEDowe.

Dobre informacje płyną z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie z tego źródła. W ubiegłym tygodniu sejmik województwa podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy beneficjentów Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu „Mazowsze dla Klimatu 2022”. Marki znalazły się na tej liście!

Nasz wniosek dotyczący wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne LEDy zyskał aprobatę władz Mazowsza, dzięki czemu otrzymamy wsparcie w postaci 100.000 złotych na modernizację 83 opraw na 12 mareckich ulicach – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu „Mazowsze dla klimatu 2022” to nowy program samorządu województwa mazowieckiego. Samorządy lokalne zgłosiły w sumie 157 zadań na kwotę ponad 11,2 mln zł. Ostatecznie do realizacji radni województwa mazowieckiego wytypowali 72 inicjatywy, które otrzymają wsparcie w wysokości ponad 5,7 mln zł – czytamy na stronie mazovia.pl

Musimy działać, by zatroszczyć się o to, co mamy nie tylko z myślą o nas samych, ale i o przyszłych pokoleniach. Kluczem do tego są właśnie proekologiczne inwestycje, które pozwolą na racjonalne gospodarowanie wodą, tworzenie zielonych przestrzeni czy stosowanie energooszczędnego oświetlenia w przestrzeni publicznej. I temu służy nasz program – tłumaczy Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

To nie jedyna dotacja dla naszego miasta. W ramach programu „Mazowsze dla czystego klimatu 2022” otrzymamy wsparcie finansowe na zakup aparatury służącej do pomiaru wilgotności opału i kontroli palenisk domowych.

Przypomnijmy - w ubiegłym roku z budżetu samorządu województwa mazowieckiego  otrzymaliśmy wsparcie finansowe na modernizację zabytkowej kamienicy przy Piłsudskiego 82, przeprowadzenie kampanii edukacyjnej "Zrób dla Marek coś dobrego, nie pal w piecu byle czego" oraz dofinansowanie do zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach.

Galeria

zdjecie: 130453
zdjecie

Katarzyna Pisarska

Naczelnik Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry